Vereséggel rajtolt a magyar kézisek következő Eb-ellenfele 5

Vereséggel rajtolt a magyar kézisek következő Eb-ellenfele

Szinte az egész mérkőzésen vezetve magabiztos, 28-24-es győzelmet aratott Izland Portugália ellen a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságon.

A magyarok csoportellenfelei idegesen kezdték a mérkőzést, öt percig mindössze egy gól született, és ugyan Portugália egy-egy góllal még vezetni tudott, 4-4 után Izland megfordította az állást és szépen elhúzott riválisától.

A félidőben 14-10-re vezettek a szigetországiak, és a szünet után is tartani tudta ezt a távolságot a riválissal szemben. A vége 28-24 lett, vasárnap a magyarok a portugálokkal, míg Izland pedig Hollandiával csap össze.

A D csoportban Németország egy szoros mérkőzésen 33-29-re legyőzte Fehéroroszországot, amely nagyon jól kezdett, egy 6-0-s sorozattal 10-6-ra ellépet és a szünetben is jobban állt egy találattal (17-18).

A németek a szünet után egy 5-1-es szériával megalapozták a sikerüket, melyet az utolsó tíz percben tettek magabiztossá.

A német csapatban Kai Häfner és Marcel Schiller nyolc-nyolc, a túloldalon Nyikita Valjupov és Vlagyiszlav Kules hét-hét gólt szerzett.

A másik mérkőzésről sokáig azt sem lehetett tudni, hogy megrendezhetik-e, lengyel lapértesülés szerint ugyanis a válogatott kevesebb, mint három órával az osztrákok elleni meccs kezdete előtt kapta meg a koronavírustesztek eredményét.

Addig nem lehetett tudni, hogy a lengyelek lejátsszák-e a mérkőzést, és ha igen, akkor milyen felállásban. Az korábban kiderült, hogy Adam Morawski, Piotr Chrapkowski, Jan Czuwara, Kacper Adamski és Damian Przytula pozitív mintát produkált korábban, így ők karanténba kerültek.

Csütörtökön késő estig kellett várni az újabb vizsgálatok eredményére, amelyek negatív eredménnyel zárultak (az öt újonnan behívott öt kézis esetében is). Péntek délelőtt a lengyel válogatott újabb koronavírus-vizsgálaton esett át, ennek eredménye csupán 18 óra után érkezett meg, szerencsére minden teszt negatív lett.

Ez jót is tett a csapatnak, amely sikerrel rajtolt: 17-14-es félidő után 36-31-re verte Ausztriát.

Férfi Európa-bajnokság, 1. forduló

B csoport (Budapest, MVM Dome)
Izland – Portugália 38-24 (14-10)

D csoport (Pozsony, Ondrej Nepela Arena)
Németország – Fehéroroszország 33-29 (17-18)
Lengyelország – Ausztria 36-31 (17-14)

Forrás

ElőzőKövetkező

Koronavírusos lett a magyar kéziválogatott irányítója 2

Koronavírusos lett a magyar kéziválogatott irányítója

A Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) bejelentette, hogy koronavírusos lett Győri Mátyás, a válogatott irányítója.

A szabályzat értelmében izolálták a kézilabdázót és öt nap múlva újra lehet tesztelni. Amennyiben két negatív tesztet is produkál a Hollandia elleni Eb-mérkőzésre nem nevezett játékos, újra csatlakozhat a magyar kerethez, addig azonban nem számíthat rá a szakmai stáb. Győri fertőzése dacára teljesen tünetmentes.

A magyar válogatott legközelebb vasárnap lép pályára az Európa-bajnokságon Portugália ellen.

Forrás

Új győztest avattak a férfiaknál a műkorcsolya és jégtánc Eb-n 5

Új győztest avattak a férfiaknál a műkorcsolya és jégtánc Eb-n

Mark Kondratyjuk nyerte a férfiak versenyét pénteken a tallinni műkorcsolya és jégtánc Európa-bajnokságon.

A szerdai rövidprogram után úgy tűnt, hogy akár a dobogó mindhárom fokára orosz versenyző állhat, mert bár a triót kevesebb, mint egy pont választotta el egymástól, a többi rivális jócskán lemaradva követte őket.

A kűr aztán felborított mindent, mert a fordított sorrendben jégre lépő indulók közül a rövidprogram után harmadik Jevgenyij Szemenyenko nagyon elrontotta a szabadkorcsolyázását, így nem tudta átvenni a vezetést sem, az olasz Daniel Grassl érme már biztos volt. Az első kontinensviadalán szereplő Mark Kondratyjuk azonban nem hibázott, így nagy teher hárult az éllovas Andrej Mozaljovra, aki ezt nem bírta el. Ő is sokat rontott, ezért a kűrben csak a hatodik legmagasabb pontszámot kapta, amivel a negyedik helyre csúszott vissza. A bronzérem nagy meglepetésre a lett Deniss Vasiljevsé lett, aki 2018-ban egyszer már közel volt a dobogóhoz, de akkor éppen lecsúszott róla.

A mezőny magyar indulója, Csernoch András 32. lett a rövidprogramban, így a legjobb 24-et felvonultató kűrben már nem lépett jégre. Szombaton jégtánccal és a női kűrrel zárul az Eb versenyprogramja, a gálára vasárnap kerül sor.